16.2.08

ИЗВЕСТУВАЊЕ !

Не сакам да ја злоупотребувам мојата блог страна, но бидејќи сметам дека Вие сте оние со кој најчесто со задоволство комуницирам, а оваа информација е штотуку проследена, едно кратко известување: ЕМИСИЈАТА ТОПКИ, НА СИТЕЛ, ЌЕ СЕ ЕМИТУВА СО ПОЧЕТОК ВО 15.30 ЧАСОТ.

Ви благодарам за разбирањето,
оваа порака ќе биде наскоро и избришана...

3 comments:

 1. armin0605:33

  Леле овие од Сител саио праат проблемис.И шо сеа имаш пола сат емисија ја видов денес во еден здив.Нема опширно како порано.Аман бе нека се свестат веќе колку е гледана емисијата и дека е единствена на телевизииве од ваков вид и дека има кој да гледа а не Топ шоп пуштаат.

  ReplyDelete
 2. Anonymous23:11

  Не треба толку нервоза... сепак и Сител има добра спортска редакција почнувајќи од Уредникот... сега ќе имаат повеќе простор за талентите... еве на пример после 25 години професионална работа поврзана со фудбалот, и јас да научам нешто за кое очигледно сум нил во заблуда многу години наназад... На Сарагоса - Барселона, од коментарот на Сител, првпат дознав дека „...Рајкард најчесто со Барселона играл 4-4-2, ама еве понекогаш правел и вакви промени како вечерва 4-3-3...„. Е ова стварно треба да си талент за да го знаеш...затоа не треба да се кудат толку Сител, ете човек и на стари години ќе научи нешто... и уште не ми се верува дека тоа го кажа човек на кое фудбалот му е дел од професијата, а да не потенцирам, посебно шпанскиот фудбал....

  ReplyDelete
 3. darko100%sport08:01

  Филе јас мислам дека е се поевидентно и јавно излегува езата дека Сител те минира...

  ReplyDelete