5.6.12

ЕДЕН КЛУБ СЕ РЕНОВИРА КОМПЛЕТНО И СЕ ПОДГОТВУВА „ДА РАСТУРА„ СЛЕДНАТА СЕЗОНА НИЗ ЕВРОПА!

Еден клуб се подготвува за летно „пазарџиско торнадо„ на фудбалскиот пазар во Европа. Со информациите кои секојдневно ги слушам, читам и гледам, а и со муабетите кои ги водам со дел од спортистите и некои од менаџерите кои се подготвуваат добро да ги „засукаат ракавите„ веќе ја имам и сопствената слика за името на клубот кој сака да направи реновирање „од корен„. 
Пари сен Жермен!
Лавеци е веќе таму.
За Руни понудија 120 милиони евра обештетување.
Кака е на листата на нови желби, а се почесто се „шушка„ дека и Игуаин ќе му се придружи.
Кеита е веќе скоро заминат, на истата локација.
И уште неколку имиња се вртат низ муабетите меѓу кои и Дињо (!? од кои и јас сум изненаден), но за нив ќе чекам уште некоја потврда, за да можам да ги објавам
Како и да е, во клубот се подготвуваат да играат „на големо„.
Очигледно дека ова ќе биде плодно „париско лето„
ПСЖ отвара нова страница во својата биографија. 
Веројатно тоа ќе биде името кое се` почесто ќе го споменуваме во текот на сезоната која следи. 

П.С.

Но, не е само тоа.
Го реновираат својот женски фудбалски клуб. Испратена е понуда до две од најдобрите на Лион и една од Жувиси.Во ракометот исто така ПСЖ вложува милионски суми и веќе преговара со ракометари од Атлетико и Барселона. Абало и Угалде се тема на муабет, а веќе се говори и за „некој„ од Копенхаген како и од Кил. Кои? Ќе чуеме наскоро.

No comments:

Post a Comment