15.1.09

ВРЕМЕ Е ЗА ТРОЈКА !

...новата година, обврските со материјалите кои мораше да бидат веднаш реализирани и поставени во програма, само го зафати целиот слободен простор, кој најчесто беше користен за мојата исклучително позитивна комуникација со сите вас...комуникација која без оглед дали е истомислена или комплетно различна, секогаш за мене е прогрес во ставовите и размислувањата.... ова апсолутно не треба да биде никакво образложување, затоа што за овој медиум кој е на нивото на задоволство (пред се) има токму таква задача, дури и кога е тешко и напорно, постојано да се биде во контакт со настаните и луѓето на темите кои опуштаат, рециклираат негативна енергија и создаваат позитивни ставови... :-)))) Пред да започнам со стандардната фреквентност на моите постови, само да напоменам дека верувам, а и се повеќе и повеќе сум сигурен за успешноста на годинава која штотуку започна...ова, нормално се однесува на навивачите на Барса, пред се...
Меси е фантастичен. Мотивот е преголем... Титулата која Кристијано му ја зема, се базира најмногу на „минат труд ....во титули„ ... наредната година, тешко дека тоа ќе се случи... Бидејќи сите, деновиве постојано сме со желби, честитки, некому посакуваме нешто , нешто некој нам ни посакува, јас само ќе кажам дека имам голема желба оваа година, да се сретнат пред финале Манчестер Јунајтед и Барселона, во Лигата на Шампионите, а финалето во Рим, да биде меѓу Арсенал и Барса... иако е тоа потешко изводливо, многу потешко... :-((( ... среќен сум што и Реал се враќа, ете и Робен и Хунтелар очигледно се убава инекција во лошиот период... Тоа само може да ја зголеми вредноста на титулата која скоро сигурно ќе биде освоена од Барса во ла Лига. А за Копа дел Реи, иако можеби се зависи само од денот и од веројатно распоредот во „Шампионите„ па така и приоритетите ... но и тоа нема да биде изненадување... Тројка во 2009!!!! ... :-))))))))))) ... тоа е тоа... сега само вака нафрлено, како желба и честитка во Новата година... а веќе од вечерва и со стандардните образложувања... :-))))... Убава и среќна секому... па се читаме од денес пак...

7 comments:

 1. Anonymous15:17

  Super cestitka no file da se razbereme sekoj vo novata godina vleguva so svoi zelbi pa jas kako fan na Real Madrid moja zelba e da se povtori sezonata 06/07 koga Real vo poslednoto kolo ja osvoi titulata,no iskreno mislam deka dokolku Messi prodolzi so vakvite nastapi sigurno ke ja osvoi titulata najdobar fudbaler na planetata.

  ReplyDelete
 2. ...во секој случај си во право и без исклучок... да ти кажам нешто искрено... јас сакам, Реаал да биде во одлична форма, и мене ми е жал што е со толку многу повреди...само така титулата на Барса ќе има уште поголема вредност!!! :-)))) ... Сакам Рома да биде во форма, за на 11 април да и се случи катастрофа, но токму кога е силна а не вака ранета... Сакам Манчестер да биде топ со Кристијано, и да се сретнат во директен дуел со меси... ова искрено ти го велам... не сум од оние што се радуваат на туѓата несреќа...сакам „борба до последен здив„, ама фер и со сите сили...само така сум порадосен и позадоволен... мислам дека ме разбра, и затоа и тебе и на сите навивачи на Реал во Македонија им посакувам што поскоро да се радуваат на комплетната топ форма... само така ќе се докаже вистински кој е подобар... :-)))) поз.

  ReplyDelete
 3. Филе, тоа што го посакуваш ти го посакуваат сите други фанови на светот.... но финтата е што такво нешто многу ретко се дешава, најчесто се борат само два тима до крајот.... само еден, максимум два тима обично ја држат константноста во текот на цела сезона со мали падови....мене твојот Лацио ич не ме плаши(иако Гоче партали напраи со Реџина со помош на Зарате), поише стравувам од дечките кои го наследија Армандо, односно Наполи.Предосеќам дека и оваа година во UCL нема да има неизвесност(како и минатата, кога Јунајтед беше супериорен), така оваа Барса ќе биде незапирлива, доколку Лео остане здрав и чив до Јуни.

  Реал ќе влезе во топ-форма но нема да ја стигне Барса во првенство, но ќе го мине Ливер.... типував на Барса за двојна круна уште пред поразот во првото коло од Нумансија....

  2009 ќе биде добра за Лео но лоша за Роналдо кој на лето ќе го фати првиот чартер за Мадрид ;)

  ReplyDelete
 4. ...за лацио нормално е дека не очекуваме титули, па нема и што да те плаши, ебе треба да те плаши дали рома ќе успее да дојде до европските купови наредната сезона... а токму тоа го мислам и се надевам и за лацио... само европа, на било кој начин... а за лигата на шампиони не се сложувам со тебе... мислам дека чистката ќе дојде многу бргу... за само едно или две кола...и пак ќе остане еден аутсајдер (не калсичен, бидејќи всушност и ги нема, али некој кој не го есапиме ама воопшто сега) ... и се надевам Меси... :-))))))))))) ... а за CR9 веќе сите обајвија...го провалија она што беше одмана јасно дека кога тогаш ќе се случи..

  ReplyDelete
 5. Anonymous14:49

  Pa luga ne mi e jasno kako e mozno taman koga ekipata ke pocne da dava dobri rezultati odma pravo mora da se sluci nesto vo slucajov ostavkata na Calderon.E posle ova sto se sluci iako sum golem fan na Real mislam deka sega posle edna vakva situacija koga na sred sezona se menuva i trener i pretsedatel mnogu e tesko edna ekipa da osvoi nesto.Bidejki veke nemame sansi vo kupot,vo La Liga se samo matematicki a vo liga na sampioni e navistina mnogu tesko za covek da se nadeva na nesto jas licno kako fan na Real ovaa sezona bi bil zadovolen so 1/4 finale vo liga na sampioni i so 2 mesto vo la liga so so pomal broj na poeni razlika vo odnos na Barsa.Se nadevam dka doviot pretsedatel ke bide nekoj covek koj navistina se razbira od fudbal i ke donese igraci kakvi sto im trebat na timot a toa se desno krilo(Riberi)i napagac(benzema).Pozdarv!!

  ReplyDelete
 6. оваа оставка воопшто нема да потреси никој во Реал, слушај ми го зборот.... бидејќи Калдерон е измамник и нечесно ги добивал гласовите на доверба, а всушност гласале некои негови пријатели а не управници во бордот.... затоа заедно со него ќе си иде и Мијатович кој е лош преговарач.... до крај на сезона во Реал ќе остане Висенте Болуда... за вакво нешто од дамна се знаеше но сеа излезе на виделина....

  на лето кога ќе има избор за нов претседател ќе се кандидира човекот кој ги донесе Фиго,Зидан,Роналдо,Бекс,Карлос и многу други, а тоа е Флорентино Перез.Реал со овој човек ќе се врати на старите шампионски патеки и ќе биде многу посилен во UCL

  ReplyDelete
 7. Anonymous04:38

  fala file za cestitkite,site se nadevame na trojkata na barcelona,samo messi da ni go pocuva do juni so zdravi noze.I ti zaviduvam koga se slikase so zvezdite na evropskiot fudbal pred se na barcelona.pozzz MILAN

  ReplyDelete