17.5.09

В Т О Р А !

Visca Barça!!!

...е најчесто споменувана реплика на сите плоштади, булевари, локали и ресторани оваа ноќ низ Барна.

Од „Plaça Catalunya„ (која вечерва беше преполна) како крв низ вени се шири љубов и радост низ цела Каталонија, сите „пењи„ и градови на планетава кои се обоени во „Blaugrana„.Се она за кое зборував годинава наназад, а се случува токму сега, може да го најдете во мојата архива . . .Поздрав и честитки до сите кои прославуваат, нормално, поздрав и до сите кои се на „другата страна„ но најчесто реално и нормално во навивачка страст ја привршуваат и оваа сезона . . .

Следниот пост ќе биде објавен 24 часа пред ТРЕТАТА!

22 comments:

 1. Супер недела. Освоивме 2 титули, но сепак ме плаши Рим. Ако не се опорават Анри и Иниста ќе биде многу многу тешко, а загрижува и Ето. Човекот не може да го погоди голот во последно време.:(((( На натпреварите со Виљареал, Билбао и вечерва со Мајорка Ето можеше да постигне 15 гола, а постигна само 2. Само со Мајорка ето излезе 3-4 пати очи вочи со Моха и не погоди, промаши пенал вака нема да не толерира Манчестер се надевам дека ќе се среди колку толку барем 1 на 1 да може да постигне гол. Поздрав

  ReplyDelete
 2. Se soglasuvam so Papasterevski....Super Sezona:))
  Megutoa sto e so anri i iniesta...?!
  Eto go nema nigde...Se se ostava na Mesi ,no zatoa toj e najdobar igrac na planetava i mislam deka ke se spravi so ova....:)..Se najubavo i Pozdrav do site Fanovi.......Ideme na trojna kruna ;)

  ReplyDelete
 3. MADRID CABRON SALUDA EL CAMPEON mozevme i denes da pobedimie ali eto'o se nadevam se cuva za RIM a tamu ke bideme krunisani kako novite IMPERATORI NA EVROPA

  ReplyDelete
 4. Ама Анри изгледа 4е се врати оти како што изјави се ќе направи само за да игра ви Рим...во овај дуел Барселона ќе влезе многу поослабена во однос на Ман4естер...2 бека не играат 1 централен дефанзивец 1 средишен 1 крило...ама Барселона е голем тим и тешко дека толку лесно 4е се предај во овај дуел...ке сака да се одмазди за минатата година каде заслузи а не одеше панатаму...во еден момент процент на посед на топка бесе 80посто во од на 20 на Ман4естер...и имам забележано дека Меси се 4ува во последните утакмици...не игра како сто многу убо знај...сиот адреналин му е насо4ен кон дуелот со Ман4естер...изгледа 4е испука тогаш...ако Барса продочзи да игра како со си знај...ова 4е биде за мала пре4ка пред трофејот...поздарв

  ReplyDelete
 5. За Анри и Иниеста верувам дека веќе се знае дали ќе играат или не.Но мислам дека сега ќе следи една психолошка војна во деновиве пред финалето со тоа играње и неиграње,па кој колку е спремен итн...Според мене ќе играат и двајцата,но ме интересира што се случува со Милито.Тој може многу да помогне и да ја смени ситуацијата.поззз

  ReplyDelete
 6. Не верувам дека Милито би бил од некаква помош на најважниот натпревар сезонава.... Човекот нема играно фудбал цела година, а и плус ќе има страв да не а обнови повредата, а за Анри и Иниеста само Пеп знае дали ќе играат или не.

  ReplyDelete
 7. Deneska procitav deka i Iniesta i Henry ke igrat vo finaleto.. Sega ke vidime koj ke pobedi ;)..

  http://www.goal.com/en/news/12/spain/2009/05/19/1274408/henry-and-iniesta-will-play-for-barcelona-in-champions

  ReplyDelete
 8. ajde be decki shto ste skisnale BARCA igra utre pishete.Ke pobedime li?normalno deka DA.Mrdnete so prstinata VISCA BARCA
  p.s. a File mudro si ceka saka samo da napise TRETA se znae naslovot odnapred POZDRAV

  ReplyDelete
 9. Сан Андрес Иниеста и Анри, имале лесен тренинг се уште не се знае дали ќе бидат фит, СЕ МОЛАМ, да бидат,Анри ќе биде мислам Специјално мотивиран, за другите да не збориме... а тоа Ето што никако не може да погоди последниве натпревари: не кажувајте на тие што навиваат за манју, се чува за нив!!! Трета ќе биде, сигурно, трета во ЛШ, трета Годинава, трио фантастико ќе даде три гола....

  ReplyDelete
 10. GO GO GO BLAUGRANA!!!!!!!!

  ReplyDelete
 11. АЈДЕ ВЕЧЕР ТРОЈНА КРУНА:))))))

  ReplyDelete
 12. Tot el camp
  és un clam
  som la gent blaugrana
  Tant se val d'on venim
  si del sud o del nord
  ara estem d'acord, ara estem d'acord,
  una bandera ens agermana.
  Blaugrana al vent
  un crit valent
  tenim un nom el sap tothom:
  Barça, Barça, Baaarça!

  ReplyDelete
 13. File mislam deka rece pred da pocne finaleto ke ima nov post ili komentar za vecerasnava utakmica.pozdrav

  ReplyDelete
 14. BARCA BARCA BARCA BARCA BARCA BARCA BARCA BARCA BARCA BARCA BARCA BARCA BARCA BARCA BARCA BARCA BARCA BARCA BARCA BARCA BARCA BARCA BARCA BARCA BARCA BARCA BARCA BARCA BARCA BARCA BARCA BARCA BARCA BARCA BARCA BARCA

  ReplyDelete
 15. Се ближи полека...Барселона има шанси да биде првата екипа од Шпанија со тројна круна...голема ве4ер за БАРСА....како што 4итав сите се мотивирани..но МЕСИ е нешто многу повеј4е...ова 4е биди утакмица да докази дека е подобар фудбалер од Роналдо...а и новите копа4ки му вредат...BArsaaaaa БАРСА БАРСАААААААА Барса барса

  ReplyDelete
 16. BARSA БАРСА БАРСА BARSA


  BARSELONA

  ReplyDelete
 17. Нека ни честита тројната круна ;)))))))) Вечерва Барса го научи светот што е тоа ФУДБАЛ!!!!!!

  ReplyDelete
 18. Да ни се множат титулите!!!BLAUGRANA THE BEST

  ReplyDelete
 19. Ајде бе ФИле дај нов пост. Рече дека ќе биде 24 часа пред третата титула.:))))))))))

  ReplyDelete
 20. novite IMPERATORI na evropa


  FC BARCELONA 1899  file dolgo cekame na noviot post gledaj da bide dobar:)pozdrav

  ReplyDelete
 21. Ve pozdravuvam so filmceto na PEP so im go pusti pred finaleto za motivacija:http://www.youtube.com/watch?v=9zxpY8Fn1MI pozdrav PEP THE BEST

  ReplyDelete
 22. File vcera ja gledav Barca na sitel i komentatorot rece deka od narednata godina nema da go prenesuvaat spanskoto prvenstvo.Pa ako mozes da mi kazes koj go otkupi spanskoto za narednata godina i dali nekoj voopsto go otkupi?pozdrav fala odnapred(mnogu mi e vazno)

  ReplyDelete