27.8.08

СЕ СЕ МОЖЕ, КОГА СЕ САКА

Ова се две фотографии кои ги добив од Бојан Мавков. Сликани се додека бил на одмор во Албанија, а станува збор за еден досетлив британец кој така ги склопил бројките и буквите на регистрацијата, да добие тоа што сака, без екстра доплата. Можеби ова не е баш во контекст на насоката на овој блог, но вреди да се објави како увертира во фудбалот кој ќе стартува викендов... :-)

2 comments:

 1. Хехе,доста интересни таблички мора типов да се трудел доста да го постигне ова но пред се сигурно е голем фан на Месидона.

  ReplyDelete
 2. Значи наредната Сабота сме со Топки и Примера повторно.
  Филе баш сум радосен што преку постовите на блоговите ги искажуваме нашите мислења(си замислувам како би било да дремеш пред ТВ без можност да разменуваш по некое лично сфаќање za фудбалот како Спорт и фудбалот како приоритетно хоби,барем за мене).
  П.С. имам една молба до тебе Филе ако може да го промениш линкот Barcelonafan кој беше мој но не го користам и да го линкаш новиот Блог www.barca-fan.blogspot.com инаку популарно наречен "katalonec"
  PozZ

  ReplyDelete