17.11.08

ПЕП СО 300/h, ДОДЕКА ШУСТЕР УШТЕ ВО „ПРВА„...

Додека лабораторијата на Пеп работи совршено и ја реализира стратегијата која ја постави уште на почетокот на сезоната (со сосем мали измени), во кралскиот клуб-шампионот (кој очигледно дека тешко ќе ја одбрани титулата) работите не одат на добро. Дали последното видео кое утринава беше објавено од највлијателниот каталонски спортски медиум, значи дека Шустер пополека ја губи довербата и меѓу фудбалерите. Од Касиљас таа поддршка очигледно веќе ја нема. Видеото е снимено веднаш по завршување на натпреварот против Ваљадолид (кој Барса го доби со 6:0, а Реал го загуби 1:0)

70 comments:

 1. Anonymous02:28

  Ц,Ц,Ц,Каталонска пропаганда!!!

  ReplyDelete
 2. Anonymous04:42

  a sto trebase da zastanat da se progrnat kako da ne se videle 100 godini."Krizata" vo Real e samo poradi dvata katalonski vesnika Sport i ElMundoDeportivo.Samo tie 2 vesnika napisaa koloni na treneri koi mozat da go zamenat Suster.

  ReplyDelete
 3. Vo sto e problemot kralski ljubiteli, kralskite sreckovci ja izgubija srecata koja minatite sezoni ja imaa odvisok pa sega ne vi cini i aj na placenje, sezonata e dolga sramot ce bide golem

  ReplyDelete
 4. Anonymous07:42

  Hehe sramot ke bide pogolem i pogolem se dodeka ne se svestat Madriganite deka Real ne gi osvoi prethodnite dve tituli tuku Barsa gi izgubi. Pa koj k.r.c bese titulata pred dve godini so podobriot meguseben duel i skapana gol razlika.
  Tokmu taa sezona bese klucna za prethodnata godina Barsa da se raa
  spadne pocnuvajki so problemite vo igrackiot i upravniot kadar,ama Barsa sepak moze da se gordee so lanskoto polufinale v oLigata na Sampionite hehe koe Real ne moze da go pocustvuva od poodamna i nema da go pocustvuva so vakva skapana igra,hehehehe ironija na BERNABEU

  ReplyDelete
 5. Real SAMPIONI10:21

  abe izgubija dobro to ama ne znacit deka barsa ke e zemit titulata pa zato uzivajte zosto do krajot imat uste mnogu i pred 2 godini bese taka na pocetokot se zaleta barsa kako ''kralevi'' da se ama posle se zasopnaja malce pa na kraj real zavrsi ao 20 poeni pojke od barsa pa zato ne letajte mnogu visoko zs mojte da padnite nisko

  ReplyDelete
 6. Anonymous12:18

  Dejcki prvo se informiraj dojbro pa pojtoj zboruaj za barca.pred 2 godini barca i real imaa isto osvoeno bodovi real ja zejma titula zato sto imase podobat meguseben odnos.taka da ne zboruj gluposte.:)

  ReplyDelete
 7. Бојан11:01

  прво мислам дека филе е за барса! - очигледно е бре еј!! цело време.. реал вака реал така шустер во прва пеп со 300... барса че извај нерешено или пораз.. ооп нема блог, нема информации шо се случило и НЕМА КЛИПОВИ ОД СОБЛЕКУВАЛНА од страна на филе! па дај ви се молам! ако реал моментално се наоѓа во криза тој е голем клуб и че се справи со то! сезоната има уште многу кола, многу мечеви и неможи барса да победува до крајо! Еден пораз и се ќе се промени 100% гарантирам! само еден пораз и ќе се види пак онаа барса од лани и оломнани! Роналдинњо не ви чинеше незнаел да игра?... хах... тој не игра затоа шо вие така се однесувате со него! сега ви е криво кога ќе го видите како дава гол за милан(а тоа е се почесто) епа нека ви смрди сега!!! оваа сезона се залетаја моментално ама до кога??? сигурно не уште многу!!! Почнуваќи од натпреварот со РЕКРЕАТИВО сите ќе го видиме РЕАЛ онака како шо треба да биди, онака како што сме навикнати!! РЕАЛ МАДРИД FOREVER!!!!!!!

  ReplyDelete
 8. Anonymous12:26

  dobro be kolku pati treba da vi kaze covekot deka blogov e subjektiven i deka normalno ke se raduva na sekoja dobra rabota vo klubot za koj naviva... Isto kako sto sigurno i vie (navivachite na real madrid) se raduvavte proslite dve godini - na nesrekjata na najgolemiot rival... i daj ve molam prestanete so detski muabeti, ke vidite vie na kraj na sezona 20 boda blablabla i slicno... visca!

  ReplyDelete
 9. Anonymous13:47

  Хехехехе iнтересни работи,сигурно ти anonymous си "Вчерашен" штом незнаеш дека Филе е Каталонец,па има човекот право на субјективни мислења то му е и логото на блогов всушност...Ставови,мислења,спротивставености...То што Реал ќе го јаде по глава годинава е неоспорен факт,хехе како ви дојдоа овие повредиве сега како Шлаг на веќе закашканата торта,потсетете се на повредите лани на Меси,Ето и Анри како и проблемите со Рони и Деко па можеби ќе ви биде јасно зошто беше тлку извесно дека Реал ќе биде шампоион во скромната Примера со таква 20 бдовна предност но и со очеуван пораз од недораснатата Рома впрочем Лигата на Шампионите е неразјаснета приказна за Реал во која навикнавме да гледаме срамови не за нив толку колку за Шпанскиот фудбал повеќе(9 титули тоа е клуб,хехехе во времето кога господ по земи одел 50,60-тите години,реано гледано убавината на фудбалот тогаш можеби била дури и поголема од сега но модерниот фудбал е диктиран од регулативата во натпреварувањата,кој може да гарантира за исправноста на тогашните титули).
  Наредниов натпревар со Рекре и гарантирам победа иако да ми простите Реаловци но не постои тим кој повеќе го мразам од Реал а велам 100 % победа зато што се игра во Мадрид разбирливо таму притисокот врз судијата е повеќе од присутен,нарочито кога малите клубови се гости во Мадрид(типичен пример Малга),Хехехе расниот стрелец Игуаин со неговите 4 погодоци од кои два од пенал поради лични судиски причини и необјаснива околина но и моќта на владеечкиот тим во светот РЕАЛ од Мадрид,хехехехе "Владеечки"...
  Но што е тука е сезоната е долга на срамот моментален има чест фудбалска Европа да се подбива шега...Иронија во Мадрид,славје во Каталуња...Visca

  ReplyDelete
 10. Де , де Филе ... полека , смири се :)
  Не ти е доволно тоа што Барса играат во врвна форма , па сега филингот да ти е 100% треба и Реал нешто да не чинат , нели? Кажи колку е ќефски по две години пцуење и грицкање нокти , конечно да ти дојдат твоите 5 минути?
  Закон ...
  Но некако ми заличуваш на оние шестооделенци пред зграда кај мене што повеќе се палат на противничкиот неуспех , него на својот успех.
  Чудна работа е ова Балканов , нели?
  Поздрав

  ReplyDelete
 11. и јас поише сум среќен на противничкиот неуспех него на успехот на мојот тим.... и што сеа треба да сум шесто одделение?Не ти држи вода мислава, немаш точно дефинирано што сакаш да кажеш.

  Јас лично сакам Барса да си освои Ла лига.... колку Реал е голем клуб кажува и фактот што нивната академија севкупно нема извадено еден асален фудбалер после Касиљас....

  ReplyDelete
 12. ...една голема благодарност до претходните кои на Бојан му ја објаснија суштината на блогот, вака накратко...исто како јас да сум му одговорил (добро сите еднаш ќе треба да сфата што значи блог страна а што значи на пример, емисија Топки+ на тв) ... али има време... а и тебе римјанин , фала иако си римјанин од другата страна...хахахаха...поздраФиле.

  ReplyDelete
 13. real e sampion, najdobar klub vo svetot. koga nekoja ekipa ke osvoi kako real 10 pati liga sampiona neka se javi......

  ReplyDelete
 14. koj e file da pisuva vakvi storii koga toj vo zivotot nema dopreno fudbal nema poima od fudbal ja neznam kako mu se veruva na nego moze na beli gaki lekcii da mu drzam za fudbal

  ReplyDelete
 15. najkrivo mi so veke ne mozam na mira da go gledam klubot na tv za koj so navivam. dvajcata komentatori od sitel se otepani za barca, sudijata niso ne sudi ama tie gledaat i penali, i crveni kartoni, i se raduvaat koga real ke izgubi i ... pa ne lici toa na profesionalci koi so komentiraat na tv. zborot mi bese file nemoj da go izgubis ona profesionalnoto vo tebe. vo red se tuka komentarite ama ne i na tv. a ti se desilo i tebe koga bese na nou-kamp i koga se vkluci vo zivo, togas real dade gol a ti proba da prikries kako niso da ne bilo. pa vikni malku, gol edno drugo ipak komentiras utakmica a ne si na pogreb

  ReplyDelete
 16. LEOOOOOOOOOO02:19

  file legenda si be
  Pa site znaeme deka navivas za barca. i taka treba poso sme najdobri i niedna titula ne ni ja namestil kral franco.
  VAMOS BARCA!!!!!!!!!!
  MES QUE UN CLUB!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  ReplyDelete
 17. Gorgi Gorgiev03:58

  abe luge ova godina barsa se masini za golovi,vi ne gledajte R.madrit bil pojak minatata godin R.madrit e kralski klub ova bese so bese so R.madrit..samo jas ne zanm do koga ke
  izdrzat i dr godini,oti barsa stanuva se podobart tim vo spanija..

  ReplyDelete
 18. Gorgi Gorgiev04:00

  abe luge ova godina barsa se masini za golovi,vi ne gledajte R.madrit bil pojak minatata godin R.madrit e kralski klub ova bese so bese so R.madrit..samo jas ne zanm do koga ke
  izdrzat i dr godini,oti barsa stanuva se podobart tim vo spanija

  ReplyDelete
 19. se gleda kakvi navivaci ima barca, se se nepismeni. abe drugar madriD so D se pisi a ne so T. derbito sigurno go dobiva real, samo ke se cudite togas so file zaedno koj e podobar tim

  ReplyDelete
 20. Anonymous13:03

  А бе King очигледно ти си пописмен веројатно зашто си од Реал само нема везе...како уште се срамиш годинава да навиваш лично ти иако не те познавам за Реал...па зарем не сфаќаш колку само овој тим на Реал ги добива победите Среќно но...
  дербито се некаков Feeling имам дека ќе падне брука за Мадрид нешто слично како Атлетико
  В Сабота имаш само чест да ја гледаш Каталонската гордост како се шета низ Рамос Санчез Писхуан и да гризеш нокти за гостувањето на Кмп Ноу

  ReplyDelete
 21. Anonymous05:02

  abe lugje koga ke svatite deka real se so pari saka da napravi nesto ama nikako ne mu uspeva,real e najluzerski klub sto postoi vo svetot i togas koga gi zemale tie tituli togas kralot gi zemal,a ne igracite,zatoa ne vredi za real da se zboruva...dojde vreme koga real ne moze vise da gi mesti utakmicite i ete do kaj dojde real ne moze do cetvrt finale da stigne

  ReplyDelete
 22. Anonymous09:24

  So vi e be vas navivaci na Barca? ne znam so koj se karate samo vie... mozi da se teshite ova godina stvarno pocnavte da lichite na ekipa... derbito, mislam dvete utakmici mu pripagjat na Real Madrid, a za to najluzerska i najsrekna ekipa...ccc ne zborajte gluposti ve molam... sramota e. Edna utakmica dve utakmici ke ima sreka, ama ne mozi da osvoi 9 TITULI VO LIGA NA SHAMPIONI so sreka... pazete so zborate... i vie navivacite na Barcelona nikogas ne ni ste bile konkurencija...haha nikogas nema ni da bidite... slavata na Real Madrid, Barcelona ke ja dostigni ne vo 2010 tuku vo 3010 godina hihihi....nisto ne ni mozite dzabe vie... zborajte samo gluposti....
  Poz do site fanovi na Real Madrid - najgolemoto ime vo istorijata na klubskiot fudbal vo Evropa i vo svetot!

  ReplyDelete
 23. Anonymous09:40

  Visca... se gleda deka pojma nemas od fudbal... mi zboras za Barcelona nekoj raboti so nemat vrska.... lani bile povredeni mesi, henry, eto' o....i so ako bea povredeni... i vo real bea povredeni robben, cannavaro, van Nistelroy... i so ako pak 20 boda pred vas... so don Fabio, Real Madrid ednotot derbi ve rasturi 2-0 i dve stativi, a na Camp Nou 3-3 na krajot se spasuvavte... I Ronaldinho igrase i site... povredite se del od fudbalot kako za Barca taka i za Real Madrid... nemate pobeda protiv Real Madrid 3 godini sram da vi e. stvarno ne ni ste konkurencija. dobro e sto ve ima vo Primera taka e pointeresno prvenstvoto...
  a drugar za titulite c c c sramota e taka da zboras... 9 tituli imame nie Real Madrid. Oti vie nemate?
  ne mozite da imate haha nemate takov stil, nemate takva igra, nemate takva sila... nikogas nema da ni ja dostignite slavata i 31ta titula vo Primera nikogass......
  Real Madrid - One love one club!!!

  ReplyDelete
 24. Anonymous13:35

  WOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOW...
  Ова коментаров од последниов anonymous го прочитав така низ еден здив и само останав зачуден а помалку и разаочаран. Немојте баш до толку да ја отстранувате субјективноста од реалноста за сметка на тоа што навивате за Реал во случајов ти пред мене anonymous.
  Јас лично не навивам за ниту еден тим од Класикото но она што го гледам сезонава стварно предизвикува револт кај мене кога ги читам ваквите идиотски ставови. Па ЌОР да беше човек и ќе сватеше какви беа ова последниве две титули на Реал во Примера и какви биле тие 4-те или 5 последователни на времето во Лигата на Шампионите нагласени од страна на пријателчето кое навива за Реал.
  И ви се молам немојте да бидите толку навивачки настроени Барса е Барса Реал оваа година очекувајте само срам и порази...а Лига на Шампиони молете се да не падне некој како Рома повторно или можеби Баерн или...многу ги има кој ве најде ве расипа последниве 4-5 години,хехехехе

  ReplyDelete
 25. ...значи вакаЧ немам нисшто против никој коментар, напротив, секој си има право на свој став, а на крајот на краиштата секој според своите можности и способности...битно е да ја имамер комуникацијата серкогаш во права насока... но вакви коментари како овој „File neznam kako vodis emisija a site znameme deka si za barca toa ne e dobro bidejki sepak taaa emisija ja gledat site fanovi ne samo na barca tuku i na inter man utd arsenal i dr. ako tolku sakas da gi falis barsa napravi emisija sto ke ti se vika BARCELONA a ne tamu topki i mi kazuvas za cela la liga i mi gi fala baca „- Anonymous ...е стварно ми е тотално неписмен коментаро... значи тој што се потпишува под овие коментари, ги става, па ги брише итн, итн, нека гледа барем една, нека се преслуша па после нека збори... еве му веќе денес прилика да види и да слушне... ако не нека си остане таму каде што е, зашто каков е , очигледно, за никаде е... (ова е поизајмено од еден магазин од пред 100 години:-) ...али мислам на право место... значи, ДА...ЈАС НАВИВАМ ЗА БАРСА, ПЛАЌАМ ЧЛЕНАРИНА СЕКОЈА ГОДИНА ПО 145 ЕВРА ЗА МЕНЕ И 75 ЗА ЌЕРКА МИ, ИСТО ТОА ГО ПРАВАМ И ВО ХАЈДУК И ЛАЦИО... И ВО СРЦЕТО МИ Е АРГЕНТИНА, И УШТЕ НЕШТО???? ... а емисијата е нешто сосем друго, кое нема врска со ова... ОВА Е МОЈ ЛИЧЕН СТАВ, ПРЕКУ КОЈ КОМУНИЦИРАМ СО ЕДЕН КУП ПАМЕТНИ, ПА ДУРИ ЌЕ КАЖАМ И ИСКЛУЧИТЕЛНО ИНТЕРЕСНИ ЛИКОВИ КОИ ГО РАЗБИРААТ ФУДБАЛОТ И ВООПШТО СПОРТОТ, МНОГУ ПОВЕЌЕ ДУРИ И ОД ОНИЕ НА КОИ ТОА ИМ Е РАБОТА... ШТО МИ Е ПОСЕБНО ДРАГО... а вакви како анонимус кој праќа коментари како претходниот цитат, стварно веќе нема смисла, ниту јас, а ниту вие останатите да му одговарате и да го сметате дека и воопшто постои... очигледно си има други пресметки, а којзнае можеби го познавам, па се крие под анонимус, а можеби и лично има нешто против мене, па фрла пацки... значи FU.... и бркај работа на друго место... или учествувај како и сите овде претходно, со било каков коментар за или против, али немој со вакви педерски финти... се извинувам на сите на кои безпредметно го усурпирам нашиов драгоцен простор за размена на мислења и ставови, ама стварно веќе преку к.. ми е да објаснувам и да читам вакви постови... (као цитатот кој беше потпишан од некој си анонимус.... веројатно таков е и у животот околу него...анонимус)... поздрав... а до сите останати , стварно ми е драго дури и за оние противнички комнетари... хахаха... е тука ќе се видиме...иде 13 декември... а ќе се чуеме и во живо и оваа година од таму... али не у емисија, туку само овде... приватно... хахахаа... Барса, Барса, Барсааа... :-)))))))))))))

  ReplyDelete
 26. Поради животни срања сум далеку од постирање и воопшто посета на блоговиве. Отворив по толку долго време и има што да видам. Се помалку има луѓе кои го доживуваат фудбалот на вистинскиот начин, се серковци и малски дркаџии познавачи на фудбалот.


  п.с Филе голем поздрав пријателе и ги убедувам сите дека си пипнал топка и предобро играш со оглед на клиажата која ја носиш.

  ReplyDelete
 27. ...еееејјјј баш ми е драго што те читам ..ПОВТОРНО :-)))))))) .... и конечно.... се надевам дека ова ќе биде твое враќање наскоро пак на нет... :-)))) ... недостасуваат и твоите постови ... ајде што поскоро се читаме, а за фудбал кога си расположен, јавувај се ... ние сме три дена неделно на терен... :-))))))

  Голем поздрав.

  П.С.
  ... а срањата секогаш ќе ги има, немој да мислиш дека ние другите сме имуни на тоа... али не е битно колкупати ќе паднеме во тие глупости... туку колку пати ќе станеме после тоа... затоа, ајде барем на фудбал најди време да се организираме... :-)))

  ReplyDelete
 28. Anonymous02:15

  epa drugar ti Anonymous so pocnuvas so wooooow... pa ne znam kolku i za koj navivash... ama ocigledno ne si mnogu po fudbalot.... i so ako Real ispadna vo liga na sampioni od Roma ili od Bayern...normalno e to drugar imase sansi nemase sreka i to e to... a Barca do kaj stigna be liga na sampioni so ima napraveno Barca pokonkretno vo Evropa...nisto! ednas osvoi Liga na sampioni so Ronaldinho i tolku....i plus lani stignaa do polufinale protiv shalke celtic...pffff jakite ekipi...zosto ne gi pobedija Manchester, a? a inace za poslednite dve tituli vo Primera nema zbor najjaki bea Real Madrid i zato osvoija dve tituli sega gi imat 31 najpoke od site... i pak dzabe vi e na site....a za to: ova godina ke gi ocekuva sram i porazi... sramno e...Primera pak ke ja osvoi Real Madrid sigurno e to!!! poz do site Hala Madrid
  TANER

  ReplyDelete
 29. Anonymous04:37

  da da taka e real sekogas se paga so mnogu jaki ekipi vo osmina finale i zatoa nesrkno gubi dodeka barca igra so slabi kako sto e grupata sega tamu so basel sporting sahtior a vo prvenstvoto se znae Real e sampion sega uste malku barca pocna da fleva u kriza so getafe igrase nereseno sega so sevilla ke izgubi a real poleka se vraka na TRONPT 32 titula sleduva :)

  ReplyDelete
 30. Anonymous04:45

  Ма немојте веќе со овие anonymous финти,што имате против определеноста на Филе да постира текстови со Barca содржини...

  ReplyDelete
 31. ...да да да да ... само и ти си анонимус :-))))) ... а мене ќе ми биде драго, (а веќе на некој начин тоа го почнав, ама имам цел да го развијам се повеќе и повеќе) да можам одредени ставови да ги презентирам дури и јавно преку емисијата, не ова за кое јас пишувам, туку за предлозите и размислувањата кои ги добивам токму овде, а да бидам искрен, многу пати дури и мене ме замислиле, и ако не друго, барем ме поттиканле да размислам во некоја друга насока, или едноставно ми биле поттик за некоја нова анализа и некоја нова теза... а вака како? ... еден анонимус напиша???? ...не иде... али тоа е ...

  ReplyDelete
 32. Anonymous04:51

  koj rece deka imame nesto protiv velime dek real sekogas se paga so jaki vo osmina finale a barca so slabi kako sto e ovaaa god grupata koj veli deka imame protiv neka si pisuva zatoa se i tie komentari da si razjasnime nekoi rab. :)

  ReplyDelete
 33. Да Филе ти си секогаш во право ама то со anonymous стварно треба да ги бришеш таквите неспортски и глупави коментари во кои некој x-глупаци ги косат некои сопствени ставови и спротивставености од детството или можеби од маалото...Поззз...емисијата ти е cool
  П.С. тој anonymous пред тебе бев јас ама заборавив да се идентифицирам како Блогер...Поздрав

  ReplyDelete
 34. Па првиот коментар на овој Пост започнува со "Ц,Ц,Ц,Каталонска пропаганда!!!" од кај се знае кој пишува така можеби си ти anonymous можеби другиот во таа смисла мислев...

  ReplyDelete
 35. каталонец, можеби си во право, ама одличив да не ги бришам постовите , нека се знае со кој треба како и колку... лошите постови не зборат ништо лошо за мене, туку исклучиво за самите себе... а оние со агресивна и насилна содржина, да тие ќе бидат избришани сигурно, ако се под секоја етичка морална норма... да... инаку каталонец, се надевам дека и ти го чекаш 13 декември и ел класико како и јас оваааа година.. ќе биде весело, хахахаа ... али овојпат се знае како...

  ReplyDelete
 36. pa dobro eve sega ke se napravam Блогер ;)

  ReplyDelete
 37. no nie ne rekovme nekoja nasilna ili losa rab samo go rekov toa sto go mislam rekov za sluckite vo Champion Ligue

  ReplyDelete
 38. nego sto mislite Getafe-real rezultat: vase mislenje  Realno :)

  ReplyDelete
 39. ... е така...ова е веке за почит... :-) ...и сега можеме да полемизираме и со ставови и со факти... нормално и со предлози за што болља комуникација... :-))))) ... и немам ништоп против навивачите на Реал Мадрид, туку едноставно не навивам и ниту некогаш ќе навивам за тој бел дрес... :-)))) ...што не значи дека нема почит... па еве ако тргенш еден од најголемите фанови ти е и дарко од 100% спорт, кој после долго време се јави... :-) ...па неговите ставови отсекогаш сум ги почитувал и задолжително читал скоро секое утро кога ќе се појавеа... како и на многумина од вас, кој (да бидам искрен сега малку помалку ве има)...али тоа е и суштаната на оваа комуникација... па ајде кога веќе те има и тебе во белиот дрес, ајде да се собереме, бели против црвено-сини и заедно ќе го гледаме дербито, а може ден претходно да направиме и еден меч во некој балон, бели против црвено-сини... ама ајде вака... со позиотивна енергија, колку и да ни се различни ставовите и жубовта која ја носиме со себе кон грбот на нашите клубови ... :-)

  ReplyDelete
 40. iskreno file se izvinivam za toa anonymos od drugite komentari greska procitav ne vidov za toa deka e tvoj licen stav mislev deka spaga vo stranata na topki

  eve uste ednas se izvinuvam

  ReplyDelete
 41. i jas ti go napisav toa za dresovite za snajder i roben se nadevam oti ne se lutis :)

  ReplyDelete
 42. Хех дербито ми е во мислите уште по дознавањето на распоредот за годинава но она што ме радува е играта на Барса годинава...
  А Хетафе - Реал Мадид не е фер да потенцирам на евентуален кикс на Реал иако искрено очекувам сепак мислам дека тешки натпревар за Реал...

  ReplyDelete
 43. ...да бидам искрен, не верувам дека ќе биде лесно...штотуку го гледав Шустер на Марка, а го виодв и составот вечерва... ќе биде тешко... искрено жал ми е што Реала не е тој што треба да биде , огромна болницва има во клубот.. ама уште поискрено, ќеиф ми е да не освои вечерва бод :-)))))))))))) ...нели нормално... а сакам да го гледам подалеку во Лига на Шампиони, дури сметам дека најубавото финале во Рим би ми било Барса - Реал или Барса - Арсенал ...

  ReplyDelete
 44. Да да хетафе изненади со многу добра игра со Баса а и мислам дека и истото ке се слуци и со Реалтанат

  ReplyDelete
 45. ...мене ми уште подраго што оваа година е таков распоредот, што се гледа секое коло директно борба меѓу Реал и Барса... нели со тоа што Реал ги презема противниците на Барса во секое следно коло е се уште поатрактивно... да ти кажам и јас сакам силен реал, за победата да е послатка, но не е лошо и вака да биде... редно е титулата повотрно да седне под трибината на Камп Ноу... :-))))

  ReplyDelete
 46. da da toa e dobro sto i dvata tima se vrakat no real uste neee vo taaa predpoznatliva forma no se nadevam deka ke se varti i ke gledame borba do krajot

  ReplyDelete
 47. Не ми е криво некој да ја фали играта на Реал што е неочевидно или да ја критикува играта на Барса на пристоен и спортски начин но криво ми е да некој си anonymous му се вртат само трофеите на Реал во главата.
  A вечерва малку Шпанска класика во Севиља

  ReplyDelete
 48. da da no ima li nekoj od tebe i file tim vo www.hattrick.org ako ima nekoj moze da igrame prijatelska.


  ima vrska so fudbalot neli :)

  ReplyDelete
 49. .hahaha ...mislev seriozno... real fudbal... :-))))

  ReplyDelete
 50. ne ne toa e igra ako ima nekoj napraveno tim moze da igrame prijatelska
  timot mi e REALSTRUMICA :)

  ReplyDelete
 51. Хехe мало недоразбирање..

  ReplyDelete
 52. Anonymous14:50

  ej sto se tepate so zborovi ,barsa ke bide shampion i ovaa i slednata sezona ,pa potoa dve sezoni po red ke bide real madrid ,se e namestalka ,2 titulli barsa 2 real madrid ,pa pak 2 barsa 2 real madrid ...

  ReplyDelete
 53. messi15:53

  tolku od real ova godina i od spanskiot kup ispadna i od ligata na sampioni ke ispadne se gleda od avion.A i titulata ne veruvam oti ke ja dobijat vo spania. ke gi vidam ova godina kako ke se snajdat na Camp Nou..pozz

  ReplyDelete
 54. Anonymous02:20

  abeee oti ne razberate real vcera igrase so Salgado i Bueno a i snajder se povredi sega navistina nemaaat igraci i ako igraaat so tie igraci so barca normalno e oti ke izgubat.A steta bi bilo da oigraat so tie igraci bidejki real ovaaa god ima mnogu silen sostav i ako se vratat za derbito ke bide super.

  ReplyDelete
 55. file imam interesen predlog:
  vo presret na golemoto derbi da izigrame fudbal vo nekoja sala navivaci na real-navivaci na barca
  (site so soodvetni dresovi) :)

  ReplyDelete
 56. moe mislenje za krizata vo real:
  iako site kritiki se svrteni kon suster, kako i golemiot broj na povredeni igraci moe mislenje e deka vistinskata kriza poteknuva od eden poseriozen problem. vo klubot fali atmosfera, euforija, pobednicki duh. Raul poleka ja gubi samodoverbata i onoj kapitenski duh, igracite od odbranata slabo sorabotuvaat, kasiljas se dere po koj ke stigne po sekoj primen gol. jas sum navivac na real i zagrizen sum od momentalnata sostojba i edinstveno povolno resenie gledam vo doaganje na novi igraci koi vo prv plan bi ja podobrile atmosferata a vo vtor plan i igrata na kraleite

  ReplyDelete
 57. abe F I L E brat car si pouba emisija ima e pa nema A ZA barsa so si to znaci deka si moj coek a da znajs mnogu te postovam samo ne se luti a gostite so gi pokanvas malku necinat a znam deka gi postovas site stavovi ama NOU CAMP tri parcinja na real DOSTAMUSE???????? sea demek huntelaar vrska od ajaks vo real abe PUYOL NEMA DA go ostaj na mira bre so vie FILE pozz do tebe prodolzi taka NAJDOBAR SI......

  ReplyDelete
 58. i uste nesto negledate site (osven katalonska populacija)pojma nemate od fudbal abe REAL MADRIGANI oti vodite inaet koj cueniot Van Nistelroj povreda sea i Diarra i red drugi a vie titula e kaj pisi taka nie lani ronaldinho ne bese vo forma ama i rajkard zafrkavase rabota i zato a vie POJMA TRENER+POJMAIGRACI=SIRMASTIJA i to a file ne mi go gibajte toj si ja predvidi predvreme sezonata ne se lutete so e za podobriot tim haha I OD OVA MOZAM DA RECAM M A C N I D U S I a za tituli na real nez tamu 31 vo spansko,9 vo LnaSampioni braka to bese koga znajte?????1900 togas i so 5 tima po edna utakmica i titula e pa zabe se radvate zimi se AJ SEA CAO A TI FILE SABOTA POUBAJ 2 DA NI DAJS NISTO NE FAKAM TEBE TE SLUSAM I MORA DA ME PADNI I SE RABIRA VRATI NA OVAA PORAKA i te molam POUBAJ GOSTI VIKAJ TEEEEEEE MOLAAAAA, VIKNI NEKOJ OD PELISTER A DA ZNAJS TI ZAMERIV KO RECE AJ DA VIDIME KLASIKA NA PEL-VAR I DAVAS SNIMKA KAJ SO DAVA VAR GOL AMA KE SE POPRAJS vervam vo tebe cao i site ve postovam ama ne bidete tolku optimisti vi se molam BARCA-REAL=4:0 messi 14',28'Eto 68' i slagot KRKIC 81' CAO FILE

  ReplyDelete
 59. Anonymous12:25

  ti mnogu znaes be golem strucnjak si bil bravo

  ReplyDelete
 60. pa toa e VIDIGI MOITE PREDHODNI KOMENTARI I KE VIDIS ZS SE KATALONCITE NAJDOBRI OVAA SEZONA 2008/09

  ReplyDelete
 61. a sega huntelar so izvinenie ke go skri.Abe real napraj holanska reprezentacija si islucok na 3do5 fudbaleri ma ajde vi se molam zato nemojte tolku so real oti so BARSA NIKOJ KAMEN NE FRLA OK?????!!!!!

  ReplyDelete
 62. Anonymous03:24

  vo braca od cela ekipa vredat samo Puyol i Messi drugitr site se gola voda a za VALDES da ne zboruvam RIBAR

  ReplyDelete
 63. abe bret pak ti ne ja rabiras sustinata na moite komentari ama ako...jas ti vikam deka treba da priznaes/priznaete deka ova godina real ke ostani prazen vo racete a ako sakate da mi bistrite istorii povelete ama nemoj sea XAVI,ETO,HENRY,KRKIC,MARQUEZ,DANI ALAVEZ,YAYA TOURE I t.n OD REAL MALECOK AJ KAZI TOLKU DOBRI FUDBALERI SAMO NE MI GO SPOMNUVAJ GAGO,HIGUAIN,DE LA RED A POSEBNO NEMOJTE GOLGETERO KAKO SO GO VIKATE VIE RAUL.A sto se odnesuva do vasiot golman aman ne kazvaj ne se srami ne znaj Z I V Z I D da namesti samo mu sibaat goloj aj vidi koj ima poke primeno i daeno BARCA ili Real....bez komentar drugarce blage veze od fudbal nemas samo tresis zeleni ama ne se sekavas deka ovde site citaat aj cao i da znajs TOPKATA SE TRKALA...

  ReplyDelete
 64. Anonymous03:51

  arno be brat ima vreme ke vidime moze sega real e vo kriza so povredeni igrace no koga ke se vratat site a sega slusam i silva se dogovar ke vidime.A toa za CASILLIAS sto ne e vo forma ne e normalno deka ke e taka koga vo klubot ne vladeee pobednicki duh no seto toa ke pomine i ke gi vidam togas barca cao i ne se fali tolku oti nema barca se da e prva edanas i taaa ke padne cao

  ReplyDelete
 65. Anonymous03:52

  pak cao :)

  ReplyDelete
 66. brat iskreno i jas ocekuvav da padni lani real ama ne abe koga e nekoj vo vakva forma ne baraj izgovor sea nikoj neam vie silva nie david villa sea to e i da znajs ne se falam samo se gordeam so barca i ne se nadevaj na poraz sezonava aj sea so zdravje i priznaj sitna riba ste godinava prijatnoooo i ne zaborvaj barca valencia 4-0 za nas

  ReplyDelete
 67. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 68. Anonymous15:30

  abe file zoshto celo vreme mi gi brishesh komentarite od STRANICITE ili nemash so da kazesh...Ja bih rado igral fubal so tebe oti si ko topka pa vidi be koltuk eden nepismen kako i so e so tituli itn.Jas sum najgolem fan na Real Madrid a koga stanuva zbor za El clasico se vide i lani i prehlani 3 godini ne mozete da ne pobedite,koga stanuva zbor za povredite igravme ramnomerno i nie imavme togash povredi i vie ako ne se sekjavash ili ne sledish fudbal a samo slapash Brazilskiot magionicar lelele go svitkavte na magareto stapot.Mozebi ova derbi kje go dobiete ne vikam ne fudbal e sportski kazano neka pobedi podobriot ALI EDNO ME NERVIRA KAJ TEBE KOGA VEKJE PISHUVASH ZA REAL LOSHI RABOTI I KOA GUBI PISHUVAJ I ZA KATALONSKITE CRVENO ZOLTI OVCI koj lani si go to4kaa na televizorite i go gledaa RAUL kako ja kreva TITULATA.nepismen eden KRETEN IMBECIL.Ola la Reaaal Reaaaaaaaaal Championeeeeeeee i te sovetuvam da ne go brishesh blogov oti kje sledat mn drugi ako postapish taka Ta[S]e Veles

  ReplyDelete
 69. deca ve nema be nekako a posebno vie od real da ne ve usramivme be a >>>??????? haha a be ako pa i vie aj cao pojma nemate

  ReplyDelete