30.11.08

ПОЧЕТОК НА НОВАТА АВАНТУРА...

Со големо задоволство од денес можам да ја најавам турата која „Топки+„ ја стартува од 13 декември, сабота... Тоа ќе биде новото патешествие, кое секоја година за време на новогодишните и божиќните празници „ТОПКИ +„ го подготвува и презентира за гледачите на Канал 5. Овојпат само ќе го претставам распоредот на патувањето, а темата на документарниот филм „ГОЧЕ 19/24„ , како и останатите секвенци од прилозите и интервјуата кои ќе се емитуваат во „ТОПКИ +„ дополнително ќе бидат најавени во наредните епизоди, секоја сабота во 12.30 на Канал 5.

16 (вторник)Барселона - Ла Масиа и младите категории

17 (среда)Средба со Кркиќ, Чави, Пујол, Ето и Меси

18 (четврток)Рим - Рома и Лацио, навивачки групи

19 (петок)Рим(на тренинг со Лацио)

20 (сабота)Рим(„ГОЧЕ 19/24„ и Лацио-Палермо)

21 (недела)Неапол и Бари (Св.Павле и Св. Никола)п.с.

... А вие секоја сабота во 12.30 преку емисијата, може да добиете еден од нашите подароци, дресови со потписи на големите фудбалски ѕвезди, специјално направени за Топки +...

9 comments:

 1. „Anonymous said...: se ubavo file, nema li nekoe potpisce od Real na toa nagradite dresovite gledam ima od krki i messi taj tamu zemaj od snajder ili roben pozzz..„

  Да ти кажам искрено, ова се е договорено веќе поодамна, но воопшто не сум ја исклучил таа можност... напротив во мај, токму тоа е следниот чекор, но да не зборувам, однапред, додека не добијам потврда и за тие средби... :-)))) ... Поздрав.

  ReplyDelete
 2. Здраво Филе, ова што го читам јас или не сум го разбрал или е нешто стварно невидено досега кај нас?! Распоредот што го имаш објавено горе е за декември и ќе имаш посета на овие клубови и навивачки групи? Затоа што ако е така што би рекол нашиов народ: "Алал нека ти е" :) Ајде малку повеќе објасни го ова, чекам одговор па имам уште едно мало прашање

  ReplyDelete
 3. ...да, да, да... а објаснување (за да не го оптеретуваме постот, а и сепак тоа е веќе дел од целата екипа која ја подготвува Топки+) во наредните епизоди на емисијата... таму ја има комуникацијата со гледачите, како и секој нареден чекор што се подготвува... инаку тоа е токму тоа што ти веќе и го кажуваш, специјалната емисија која ќе се емитува од 27 декември па натаму... за новогодишните и божиќните празници, со специјалните подароци за сите гледачи на Топки +.... :-))))

  ReplyDelete
 4. Anonymous03:14

  Zdravo file pobrzaj da zemis i potpisi od igracine od real madrid, site ekipi gi kaza samo real ne. Vo makedonija ima mnogu navivaci za real pa ajde vidi tamu so potpisite zs samo ke ti padnit rejtingot na emisijata topki i blogov moj stav. Ova ti go kazuvam bidejki sum redoven gledac na emisijata topki no sum mnogu nezadovolen bidejki real ednostavno gi izbegnuvate i pokraj toa cesto i ima ismejuvacki tekstovi za niv na tvojov blog. Navistina posakuvam toa da ne e taka zamisli ti na nekoja emisija koja mnogu ja sakas redovno da bide ismejuvana barselona toa sekako nema da ti se dopadne zatoa razmisli pozz cekam odgovor

  ReplyDelete
 5. ...анонимус, ај прво прочитај се што има напишано на мојот блог на оваа тема па после поставувај вакви постови... мака ми е веќе едно исто да раскажувам и објаснувам... ова ти го кажувам бидејќи твојот коментар нема врска ниту со вистината (зборувам за мене лично и само за тоа што јас го работам) а ниту со твоите замерки... значи прво прочитај се што некогаш сум пишувал на оваа тема, направи разлика меѓу блогов и емисијата и после можеш пак да ми се обратиш... стварно веќе преку глава ми е да ви објаснувам на вас неколкумина што имате проблем што не чиатте се, туку само делчиња...и после се ви е каша попара... поздрав. Филе.

  ReplyDelete
 6. Anonymous07:09

  ej file aj ako sakas da mi zemes od higuain edno dresce i potpis neka ima ke si platam kolku treba

  ReplyDelete
 7. Anonymous07:15

  luge ako nekoj slucajno saka da se zaclene vo LOS BLANCOS slobodno neka pise na ovoj broj 071445064.So zaclenuvanjeto vie stanuvate del od milionitite navivaci niz celiot svet i moznost za besplatni vleznici i avionski bileti za natprevari na Real Madrid na "Santijago Bernabeu".
  So porakata da se ostavi mesto na ziveanje i ulica za da moze clenskata kniska da bide ispratena preku posta.STANETE I VIE DEL OD REAL MADRID I POCUSTVUVAJTE KAKO E DA SE BIDE KRAL.POZZ

  ReplyDelete
 8. Anonymous08:49

  potpisce od cassilas

  ReplyDelete
 9. kako moze da gi gledame emisiite sto gi imame propusteno?

  ReplyDelete